510-216-669 690-492-225, biuro@esapro.pl język polskijęzyk angielski facebookyoutube
(Symbol 18/ESP/OOS) HOTEL-PENSJONAT na SPRZEDAŻSitno,
Ośrodek Jeździecki / Agroturystyka woj. lubelskie

Na sprzedaż Ośrodek Jeździecki (agroturystyka) położony w miejscowości Sitno (gmina Borki, powiat radzyński, woj. lubelskie). 
 

Wolność, pasja i styl - te trzy słowa mają wspólny mianownik. Jest nim WSPANIAŁA POSIADŁOŚĆ W SITNIE pod Radzyniem Podlaskim.

Jeśli potrzebujesz swobody i oddechu z dala od miejskiego zgiełku, przestrzeni do realizowania swoich pasji, czy też miejsca, w którym odnajdziesz spokój oraz naładujesz się pozytywną energią jest to oferta skrojona właśnie pod Ciebie!

Posiadłość ma ogromny potencjał biznesowy. Budynek mieszkalny posiada funkcje agroturystyczną, a na terenie niemal 6-cio hektarowej działki usytuowana jest przemyślana oraz niezaburzająca estetyki posiadłości infrastruktura jeździecka.

Bliskość natury, czyste powietrze i endorfiny, które towarzyszą wszystkim pasjonatom sportu i kontaktu z przyrodą sprawią, że posiadłość będzie miejscem, do którego chce się wracać!


Na terenie posiadłości znajdują się:

  • Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną
  • Budynek stajni z zapleczem socjalnym
  • Kryty wybieg dla koni

Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną jest inwestycją główną posiadłości. Jego powierzchnia to aż 415 m2. Do dyspozycji gości mamy tu 12 pokoi z łazienkami, przestronne foyer z częścią wypoczynkową oraz kominkiem, salę konferencyjną, oraz dwa dodatkowe pokoje, które mogą być wykorzystywane na mniej formalne spotkania. Dodatkowo na parterze znajduje się kuchnia zaprojektowana na potrzeby agroturystyki. W budynku znajduje się także część prywatna (pow. 121 m2), która z powodzeniem może być przeznaczona na działalność hotelową (możliwość uzyskania dodatkowych 4 pokoi).

Budynek stajni z zapleczem socjalnym jest budynkiem parterowym bez podpiwniczenia, wolnostojącym przeznaczonym dla gospodarstwa agroturystycznego specjalizującego się w hodowli koni. W obiekcie może przebywać jednorazowo 9 szt. dorosłych koni tj. obsada: 10,8 DJP. W części inwentarskiej budynku znajdują się: 2 boksy dwustanowiskowe, 5 boksów jednostanowiskowych, siodlarnia oraz sanitariat. Szerokość korytarza w stajni to 3,00 m.

W obiekcie znajduje się część mieszkalna o powierzchni 52,20 m2, która składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki z ubikacją.

Kryty wybieg dla koni to obiekt wolnostojący, parterowy o konstrukcji halowej. Budynek o bryle ukształtowanej na dźwigarach łukowych, dostosowanej do krajobrazu nizinnego, przykryty blachą trapezową. W budynku zamontowano zraszacze, dodatkowo zainstalowany jest system alarmowy. Pod wybiegiem wykonano drenaż. Podłoże z piasku zmieszanego z trocinami drewnianymi. Podstawowe dane techniczne: długość 36,34 m, szerokość 23,52 m, wysokość 8,58 m.

 

Miejscowość Sitno położona jest przy drodze krajowej nr 19 Białystok – Lublin – Rzeszów, pomiędzy Radzyniem Podlaskim a Kockiem, w odległości 65 km od Lublina i 10 km od Radzynia Podlaskiego. Lokalizacja nieruchomości gwarantuje szybką komunikację z dużymi ośrodkami takimi jak Warszawa, Lublin czy Białystok. Posiadłość składa się z działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,81 ha. Położona jest w ustronnym miejscu w odległości ok. 400 m od najbliższych zabudowań. Otoczona jest  z trzech stron lasem.

Teren gminy Borki to wspaniałe możliwości rozwoju usług turystyczno-rekreacyjnych.
Na terenie gminy i powiatu stworzono specjalny szlak konny: Szlak historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności (pełna mapa szlaku jeździeckiego dostępna na stronie Radzyńskiej Krainy Serdeczności). Szlak jeździecki wytyczony jest na trasie liczącej prawie 100 km. Nadleśnictwo gminy Borki, jest bardzo przyjazne turystyce konnej. W obrębie Nieruchomości udostępnione są leśne szlaki jeździeckie, na które wyjazd zorganizowany jest bezpośrednio z terenu agroturystyki. 

W odległości ok. 20 km od Ośrodka znajduje się Jezioro Firlej. Jezioro Firlej należy do tych miejsc regionu Lubelszczyzny, gdzie warto pojechać w porze wiosennych i letnich urlopów czy weekendów. Jest to znakomite miejsce, gdzie można odpocząć od miejskiego gwaru, przebywając na łonie przyrody nabrać sił do ponownego rzucenia się w wir codziennych zajęć. Firlej jest dogodnie położony przy trasie komunikacyjnej Lublin – Białystok.

W granicach gminy istnieje rezerwat faunistytczny `Czapliniec` (ochrona kolonii lęgowej czapli siwej). Powierzchnia rezerwatu wynosi 15,67 ha. 

Na terenie gminy Borki znajduje się wiele zabytków takich jak: zespół dworsko-parkowy w Woli Osowińskiej z XIX w otoczeniu parku krajobrazowego z przełomu XIX i XX wieku, kościół parafialny z 1856 roku (rozbudowany w drugiej połowie XX wieku). W Borkach zwiedzić można także zespół dworsko-parkowy z XIX wieku, park dworski zachował się również w Maruszewcu, murowany młyn wodny z 1894 roku w Borkach. 

Eleganckie wnętrza mieszkalne, położenie, które gwarantuje daleko idącą intymność, a także anonimowość, a do tego profesjonalnie przygotowany prywatny ośrodek jeździecki - to największe zalety prezentowanej nieruchomości. To wspaniałe miejsce do życia, a także do rozwoju pasji jeździectwa.

Zapraszam do kontaktu, chętnie zaprezentuję Posiadłość podczas osobistego spotkania. 

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

załączone pliki/dokumenty

filmy video

Symbol
18/ESP/OOS
Rodzaj nieruchomości
HOTEL-PENSJONAT
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
3 950 000, 00 PLN
Cena za m2
9 518, 07 PLN
Cena negocjowana
Kraj
POLSKA
Województwo
LUBELSKIE
Powiat
radzyński
Gmina
Borki
Miejscowość
Sitno
Powierzchnia całkowita
415, 00 m2
Powierzchnia działki
58 100, 00 m2
Zagospodarowanie działki
ZABUDOWA, NASADZENIA, KRZEWY I DRZEWA
Rodzaj budynku
ODDZIELNY OBIEKT
Standard
BARDZO DOBRY
Droga dojazdowa
CICHA ULICA
Liczba pięter
1
Umeblowanie
PEŁNE
Ogrzewanie
C.O. GAZOWE, KOMINEK
Podpiwniczenie /piwnica
NIEPODPIWNICZONY
Rodzaj kanalizacji
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW
Źródło wody
WODA MIEJSKA
Uciążliwość okolicy
CICHE
Alarm
Drzwi antywłamaniowe
Rodzaj podłogi
GRES, PARKIET, WYKŁADZINA
Ogrodzenie
PEŁNE
Czy jest KW
Ogródek
Pomieszczenie gospodarcze
Taras
Stan budynku
BARDZO DOBRY

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Paweł Laszczyk

Zapytaj o ofertę