510-216-669 690-492-225, biuro@esapro.pl język polskijęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk hiszpańskijęzyk włoskijęzyk francuskijęzyk rosyjski facebook
(Symbol 10/ESP/OOS) OBIEKT na SPRZEDAŻSitno,
Prywatny Ośrodek Jeździecki - Osada Sitno

Prezentowana oferta to nie lada gratka dla miłośników, hodowców, pasjonatów koni. OSADA SITNO Prywatny ośrodek jeździecki, to jeden z nielicznych obiektów tej klasy w Polsce. 
 
To ośrodek stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Budynki wykonane z dbałością o szczegóły, funkcjonalne rozwiązania architektoniczne, przestrzeń oraz przemyślany rozkład obiektów czynią idealne warunki do rozwoju pasji jeździeckiej. 

Nieruchomość może pełnić funkcję mieszkalną i rekreacyjną z przeznaczeniem tylko dla Właścicieli jak i komercyjną (nieruchomość ma status agroturystyki). 

Lokalizacja

Nieruchomość znajduje się ok. 300m przed miejscowością Sitno, jadąc od drogi Radzyń Podlaski-Lublin. Składa się z działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,81 ha. Położona jest w ustronnym miejscu w odległości ok. 400 m od najbliższych zabudowań.

Nieruchomość graniczy: od wschodu z łąkami, od zachodu z obszarem leśnym, od północy z drogą gruntową, dojazdową do posesji.

Warunki terenowe

Siedlisko znajduje się w północnej, najbardziej wyniesionej części terenu. Budynek mieszkalny z funkcją agroturysytczną znajduje się w części północno-wschodniej siedliska w odległości ok. 30 m od budynku stajni. Budynek usytuowano w osi wschód-zachód, tj. prostopadle do osi stajni. Front budynku z głównym wejściem znajduje się od strony północnej.

W części południowej działki wykonano kryty wybieg dla koni. Znajduje się on w odległości ok. 180 m od stajni.

Komunikację wewnętrzną siedliska stanowi droga wewnętrzna z placem manewrowym i rondem objazdowym przy budynku mieszkalnym.


Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną

Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną jest inwestycją główną gospodarstwa agrotutystycznego.
Dane techniczne:

 • powierzchnia zabudowy: 363,70 m2
 • powierzchnia użytkowa ogółem: 415,00 m2 

 • w tym część mieszkalna: 121,30 m2 

 • w tym część agroturystyczna: 293,70 m2
  kubatura: 2316 m2

Na funkcję agroturystyczną przeznaczono:

 • poddasze użytkowe, z pokojami gościnnymi jednoosobowymi – 12 szt.

 • segment `lewy` na parterze z zapleczem techniczno-kuchennym, jadalnią i sanitariatami.


Pokoje gościnne posiadają pow. ok. 10 m2 każdy. Wyposażone są w łóżka małżeńskie zamiennie dwa łóżka pojedyncze, szafki nocne, szafy w zabudowie, stół, krzesła. Każdy pokój ma swoją łazienkę o pow. ok. 4 m2 z wyposażeniem: sedes, umywalka, prysznic. Wejście do pokoi jest z korytarza głównego.

Jako zaplecze dla pokoi gościnnych przewidziano: pomieszczenie na pościel brudną, pościel czystą oraz pokój socjalny.

Na parterze budynku znajdują się:

 • przestronny hall z kominkiem pełniący funkcję wypoczynkową dla gości

 • zaplecze kuchenne

 • pokój socjalny

 • sala konferencyjna
  część mieszkalna Właścicieli


Układ, wyposażenie i wykończenie zaplecza kuchennego wg. wymogów sanitarnych w tym zakresie, tj.:

 • podłogi zmywalne: terakota bezpoślizgowa z cokołem przyściennym o wys. 8-10 cm i wyobleniem naroży i krawędzi
 • ściany: glazura do wysokości 2,0 m, a w korytarzu do wysokości 1,60 m.


Instalacje:

 • budynek posiada przydomową oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę

 • do budynku doprowadzona jest linia kablowa NN

 • na budynku wykonana jest instalacja odgromowa

 • budynek podłączony jest do przyłącza wodociągowego a dodatkowo na terenie siedliska znajduje się ujęcie wody ze studni głębinowej

 • w budynku wykonana jest instalacja CO (dwie kotłownie gazowe)

 • instalacja gazowa poprowadzona jest z podziemnego zbiornika na gaz zlokalizowanego na posesji (oddzielna instalacja dla części mieszkalnej i dla części agroturystycznej)

Istnieje możliwość zmiany przeznaczenia części mieszkalnej na część agroturystyczną, uzyskując dodatkową przestrzeń hotelową o powierzchni 121,30 m2.

Wszystkie pomieszczenia mają zapewnioną wentylację grawitacyjną.
 

Budynek stajni z zapleczem socjalnym

Budynek stajni zlokalizowany jest w zachodniej części siedliska w odległości ok. 30 m od budynku mieszkalnego, ok. 25 m od granicy z lasem, ok. 40 m od drogi gruntowej biegnącej przy lesie od strony północnej,

Stajnia przeznaczona jest do hodowli koni w celach rekreacyjnych.

Budynek stajni jest budynkiem parterowym bez podpiwniczenia, wolnostojącym przeznaczonym dla gospodarstwa agroturystycznego specjalizującego się w hodowli koni. W obiekcie może przebywać jednorazowo 9 szt dorosłych koni tj. obsada: 10,8 DJP. Magazyn pasz znajduje się na poddaszu użytkowym.

Dane techniczne:

 • powierzchnia zabudowy: 250,20 m2

 • powierzchnia użytkowa: część inwentarska 155,70 m2, część socjalna 52,20 m2 – łącznie 207,90 m2

 • kubatura: 1502,00 m2

 • obsada: konie 9 szt.

W części inwentarskiej budynku znajdują się: 2 boksy dwustanowiskowe, 5 boksów jednostanowiskowych, siodlarnia oraz sanitariat. Boksy wydzielone są przegrodami z desek grubości 3,5 cm gładzonych i układanych poziomo na tzw. sztorc do wysokości 1,80 m. Furtki drewniane na zawiasach szerokości 1,00 m. Szerokość korytarza w stajni to 3,00 m.

Zastosowane przegrody zewnętrzne oraz docieplenie stropu składowanymi paszami objętościowymi spełniają wymogi dla uzyskania właściwego mikroklimatu w ciągu całego roku.

Wentylacja nawiewna poprzez otwarcie wrót oraz szczeklinami w dolnych fragmentach tych wrót. Wywiew poprzez 2 kanały typu Chanarda.

System chowu półściółkowy tj. na posadzce utrzymywana jest warstwa suchego trotu, obornik usuwany jest ręcznie.

Zbiornik na gnojowicę usytuowano od strony lasu w odległości 7,50 m od granicy i 20 m od budynku stajni (pojemność 25 m3). Nieczystości z części socjalnej budynku odprowadzane są do przydomowej oczyszczalni ścieków.

W obiekcie znajduje się część mieszkalna o powierzchni 52,20 m2, która składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki z ubikacją. Ogrzewanie kominkowe (możliwość podłączenia instalacji gazowej i montażu pieca dwufunkcyjnego).

 

Kryty wybieg dla koni

Obiekt wolnostojący, parterowy o konstrukcji halowej z przeznaczeniem na kryty wybieg dla koni. Budynek o bryle ukształtowanej na dźwigarach łukowych, dostosowanej do krajobrazu nizinnego, przykryty blachą trapezową.

Dojazd do budynku wewnętrzną gruntową drogą dojazdową od istniejących zabudowań. Oświetlenie hali światłem naturalnym poprzez naświetła dachowe wykonane z płyt trapezowych poliestrowych HalleLux T-45 gr 2 mm zbrojonych włóknem szklanym. Dodatkowo oświetlenie halogenowe zamontowane na dźwigarach budynku. W budynku zamontowano zraszacze, dodatkowo zainstalowany jest system alarmowy. Pod wybiegiem wykonano drenaż. Podłoże z piasku zmieszanego z trocinami drewnianymi.

Wentylacja budynku grawitacyjna poprzez wywietrzniki dachowe (400), nawiew poprzez szczelinę pomiędzy opaską a poszyciem budynku oraz poprzez nieszczelności przy bramach i drzwiach.

Zaprojektowano drewnianą bandę ochronną wewnątrz budynku z desek o grubości 38mm mocowaną do wewnętrznych słupków drewnianych o przekroju 2x4x14cm. Drewniane słupki mocowane do podwaliny fundamentowej i oparte o konstrukcję wiązara.

Podstawowe dane techniczne:

 • długość 36,34 m

 • szerokość 23,52 m

 • wysokość 8,58 m

 • powierzchnia zabudowy 784,16 m2

 • powierzchnia użytkowa 604,35 m2

 • kubatura 4662,26 m3
   

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

załączone pliki/dokumenty

pliki video

Symbol
10/ESP/OOS
Rodzaj nieruchomości
OBIEKT
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
3 950 000, 00 PLN
Cena za m2
9 518, 07 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
LUBELSKIE
Powiat
radzyński
Gmina
Borki
Miejscowość
Sitno
Powierzchnia całkowita
415, 00 m2
Powierzchnia działki
58 100, 00 m2
Zagospodarowanie działki
ZABUDOWA, NASADZENIA, KRZEWY I DRZEWA
Rodzaj obiektu
TURYSTYCZNO - HOTELOWY, OŚRODEK TURYSTYCZNY, PENSJONAT, INNY
Standard
BARDZO DOBRY
Droga dojazdowa
CICHA ULICA
Piętro
parter
Ogrzewanie
C.O. GAZOWE, KOMINEK
Podpiwniczenie /piwnica
NIEPODPIWNICZONY
Rodzaj kanalizacji
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW
Źródło wody
WODA MIEJSKA
Uciążliwość okolicy
CICHE
Ogrodzenie
PEŁNE
Czy jest KW
Stan budynku
BARDZO DOBRY

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Paweł Laszczyk

Zapytaj o ofertę