510-216-669 690-492-225, biuro@esapro.pl język polskijęzyk angielski facebookyoutube
(Symbol 24/ESP/ODS) DOM na SPRZEDAŻSitno,
POSIADŁOŚĆ pod Radzyniem Podlaskim na sprzedaż

Ekskluzywne wnętrza mieszkalne, położenie, które gwarantuje daleko idącą intymność, a także anonimowość a do tego profesjonalnie przygotowany prywatny ośrodek jeździecki - to największe zalety prezentowanej nieruchomości.

To wspaniałe miejsce do życia, a także do rozwoju pasji jeździectwa. Doskonała lokalizacja gwarantuje szybką komunikację z dużymi ośrodkami takimi jak Warszawa, Lublin czy Białystok.

------------------------------------------------------------------------

Charakter posiadłości nie musi wiązać się tylko z jeździectwem. Przeznaczenie budynków można w dość prosty sposób zmienić aranżując w ich miejsce korty tenisowe, pole golfowe, boisko lub inne obiekty. Duża prawie 6-cio hektarowa działka z powodzeniem pozwoli na realizację pomysłów prywatnych, jak i przedsięwzięć biznesowych. Charakter obiektów jest bardzo uniwersalny.

--------------------------------------------------------------------------

Droga do posiadłości prowadzi przez prywatny las. Przejeżdżając przez bramę wjazdową, zatrzymujemy się na dużym placu, który przylega do okazałego budynku mieszkalnego.

W budynku, poza pięknie wykończoną częścią prywatną oraz przestronnym biurem w stylu angielskim, znajdziemy 12 pokoi gościnnych (każdy z oddzielną łazienką). Dodatkowo znajdziemy tu duży pokój konferencyjny, dodatkową oddzielną kuchnię, czytelnię, a także przestronny hol z dużym kamiennym kominkiem, w którym zaaranżowano miejsce na mniej formalne spotkania.

Infrastruktura jest ukryta i nie zaburza estetyki posiadłości.

Dom wraz z przylegającą dużą działką rekreacyjną jest wyraźnie oddzielony od części jeździeckiej.

W odległości ok. 50 m od budynku mieszkalnego znajduje się elegancko wkomponowany w krajobraz budynek stajni. Budynek ten posiada część mieszkalną oraz niezależne media. 

W najdalszej części posiadłości tuż przy lesie, usytuowano kryty wybieg dla koni.

Cała posiadłość to miejsce przyjazne, intymne, gwarantujące dobrą energię do pracy i wypoczynku.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Lokalizacja

Nieruchomość znajduje się ok. 300m przed miejscowością Sitno, jadąc od drogi Radzyń Podlaski-Lublin. Składa się z działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,81 ha. Położona jest w ustronnym miejscu w odległości ok. 400 m od najbliższych zabudowań.

Nieruchomość graniczy: od wschodu z łąkami, od zachodu z obszarem leśnym, od północy z drogą gruntową, dojazdową do posesji.

Warunki terenowe

Siedlisko znajduje się w północnej, najbardziej wyniesionej części terenu. Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną znajduje się w części północno-wschodniej siedliska w odległości ok. 30 m od budynku stajni. Budynek usytuowano w osi wschód-zachód, tj. prostopadle do osi stajni. Front budynku z głównym wejściem znajduje się od strony północnej.

W części południowej działki wykonano kryty wybieg dla koni. Znajduje się on w odległości ok. 180 m od stajni.

Komunikację wewnętrzną siedliska stanowi droga wewnętrzna z placem manewrowym i rondem objazdowym przy budynku mieszkalnym.


Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną

Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną jest inwestycją główną gospodarstwa agroturystycznego.
Dane techniczne:

 • powierzchnia zabudowy: 363,70 m2

 • powierzchnia użytkowa ogółem: 415,00 m2 

 • w tym część mieszkalna: 121,30 m2 

 • w tym część agroturystyczna: 293,70 m2
  kubatura: 2316 m2

Na funkcję agroturystyczną przeznaczono:

 • poddasze użytkowe, z pokojami gościnnymi jednoosobowymi – 12 szt.

 • segment `lewy` na parterze z zapleczem techniczno-kuchennym, jadalnią i sanitariatami.


Pokoje gościnne posiadają pow. ok. 10 m2 każdy. Wyposażone są w łóżka małżeńskie zamiennie dwa łóżka pojedyncze, szafki nocne, szafy w zabudowie, stół, krzesła. Każdy pokój ma swoją łazienkę o pow. ok. 4 m2 z wyposażeniem: sedes, umywalka, prysznic. Wejście do pokoi jest z korytarza głównego.

Jako zaplecze dla pokoi gościnnych przewidziano: pomieszczenie na pościel brudną, pościel czystą oraz pokój socjalny.

Na parterze budynku znajdują się:

 • przestronny hall z kominkiem pełniący funkcję wypoczynkową dla gości

 • zaplecze kuchenne

 • pokój socjalny

 • sala konferencyjna
 • część mieszkalna Właścicieli
 


Układ, wyposażenie i wykończenie zaplecza kuchennego wg. wymogów sanitarnych w tym zakresie, tj.:

 • podłogi zmywalne: terakota bezpoślizgowa z cokołem przyściennym o wys. 8-10 cm i wyobleniem naroży i krawędzi

 • ściany: glazura do wysokości 2,0 m, a w korytarzu do wysokości 1,60 m.


Instalacje:

 • budynek posiada przydomową oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę

 • do budynku doprowadzona jest linia kablowa NN

 • na budynku wykonana jest instalacja odgromowa

 • budynek podłączony jest do przyłącza wodociągowego a dodatkowo na terenie siedliska znajduje się ujęcie wody ze studni głębinowej

 • w budynku wykonana jest instalacja CO (dwie kotłownie gazowe)

 • instalacja gazowa poprowadzona jest z podziemnego zbiornika na gaz, zlokalizowanego na posesji (oddzielna instalacja dla części mieszkalnej i dla części agroturystycznej)

Istnieje możliwość zmiany przeznaczenia części mieszkalnej na część agroturystyczną, uzyskując dodatkową przestrzeń hotelową o powierzchni 121,30 m2.

Wszystkie pomieszczenia mają zapewnioną wentylację grawitacyjną.

Budynek stajni z zapleczem socjalnym

Budynek stajni zlokalizowany jest w zachodniej części siedliska w odległości ok. 30 m od budynku mieszkalnego, ok. 25 m od granicy z lasem, ok. 40 m od drogi gruntowej biegnącej przy lesie od strony północnej,

Stajnia przeznaczona jest do hodowli koni w celach rekreacyjnych.

Budynek stajni jest budynkiem parterowym bez podpiwniczenia, wolnostojącym przeznaczonym dla gospodarstwa agroturystycznego specjalizującego się w hodowli koni. W obiekcie może przebywać jednorazowo 9 szt. dorosłych koni tj. obsada: 10,8 DJP. Magazyn pasz znajduje się na poddaszu użytkowym.

Dane techniczne:

 • powierzchnia zabudowy: 250,20 m2

 • powierzchnia użytkowa: część inwentarska 155,70 m2, część socjalna 52,20 m2 – łącznie 207,90 m2

 • kubatura: 1502,00 m2

 • obsada: konie 9 szt.

W części inwentarskiej budynku znajdują się: 2 boksy dwustanowiskowe, 5 boksów jednostanowiskowych, siodlarnia oraz sanitariat. Boksy wydzielone są przegrodami z desek grubości 3,5 cm gładzonych i układanych poziomo na tzw. sztorc do wysokości 1,80 m. Furtki drewniane na zawiasach szerokości 1,00 m. Szerokość korytarza w stajni to 3,00 m.

Zastosowane przegrody zewnętrzne oraz docieplenie stropu składowanymi paszami objętościowymi spełniają wymogi dla uzyskania właściwego mikroklimatu w ciągu całego roku.

Wentylacja nawiewna poprzez otwarcie wrót oraz szczelinami w dolnych fragmentach tych wrót. Wywiew poprzez 2 kanały typu Chanarda.

System chowu półściółkowy tj. na posadzce utrzymywana jest warstwa suchego trotu, obornik usuwany jest ręcznie.

Zbiornik na gnojowicę usytuowano od strony lasu w odległości 7,50 m od granicy i 20 m od budynku stajni (pojemność 25 m3). Nieczystości z części socjalnej budynku odprowadzane są do przydomowej oczyszczalni ścieków.

W obiekcie znajduje się część mieszkalna o powierzchni 52,20 m2, która składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki z ubikacją. Ogrzewanie kominkowe (możliwość podłączenia instalacji gazowej i montażu pieca dwufunkcyjnego).

 

Kryty wybieg dla koni

Obiekt wolnostojący, parterowy o konstrukcji halowej z przeznaczeniem na kryty wybieg dla koni. Budynek o bryle ukształtowanej na dźwigarach łukowych, dostosowanej do krajobrazu nizinnego, przykryty blachą trapezową.

Dojazd do budynku wewnętrzną gruntową drogą dojazdową od istniejących zabudowań. Oświetlenie hali światłem naturalnym poprzez naświetla dachowe wykonane z płyt trapezowych poliestrowych HalleLux T-45 gr 2 mm zbrojonych włóknem szklanym. Dodatkowo oświetlenie halogenowe zamontowane na dźwigarach budynku. W budynku zamontowano zraszacze, dodatkowo zainstalowany jest system alarmowy. Pod wybiegiem wykonano drenaż. Podłoże z piasku zmieszanego z trocinami drewnianymi.

Wentylacja budynku grawitacyjna poprzez wywietrzniki dachowe (400), nawiew poprzez szczelinę pomiędzy opaską a poszyciem budynku oraz poprzez nieszczelności przy bramach i drzwiach.

Zaprojektowano drewnianą bandę ochronną wewnątrz budynku z desek o grubości 38mm mocowaną do wewnętrznych słupków drewnianych o przekroju 2x4x14cm. Drewniane słupki mocowane do podwaliny fundamentowej i oparte o konstrukcję wiązara.

Podstawowe dane techniczne:

 • długość 36,34 m

 • szerokość 23,52 m

 • wysokość 8,58 m

 • powierzchnia zabudowy 784,16 m2

 • powierzchnia użytkowa 604,35 m2

 • kubatura 4662,26 m3

  Zapraszam na prezentacje.

 

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

załączone pliki/dokumenty

filmy video

Symbol
24/ESP/ODS
Stan budynku
BARDZO DOBRY
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
3 950 000, 00 PLN
Cena za m2
9 518, 07 PLN
Cena negocjowana
Kraj
POLSKA
Województwo
LUBELSKIE
Powiat
radzyński
Gmina
Borki
Miejscowość
Sitno
Powierzchnia całkowita
415, 00 m2
Powierzchnia działki
58 100, 00 m2
Zagospodarowanie działki
ZABUDOWA, NASADZENIA, KRZEWY I DRZEWA
Rodzaj domu
DWOREK
Przeznaczenie
MIESZKALNE
Rodzaj budynku
ODDZIELNY OBIEKT
Standard
BARDZO DOBRY
Droga dojazdowa
CICHA ULICA
Liczba pokoi
16
Liczba pięter
1
Umeblowanie
PEŁNE
Ogrzewanie
C.O. GAZOWE, KOMINEK
Podpiwniczenie /piwnica
NIEPODPIWNICZONY
Rodzaj kanalizacji
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW
Źródło wody
WODA MIEJSKA
Uciążliwość okolicy
CICHE
Alarm
Drzwi antywłamaniowe
Rodzaj podłogi
GRES, PARKIET, WYKŁADZINA
Ogrodzenie
PEŁNE
Czy jest KW
Ogródek
Pomieszczenie gospodarcze
Taras

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Paweł Laszczyk

Zapytaj o ofertę